AlfaSport

Wady postawy u dzieci i młodzieży są coraz częściej spotykane, nieprawidłowo pochylona głowa,, zaokrąglone plecy, skoliozy, wady kończyn dolnych.
Najczęściej są efektem długotrwałego siedzenia przy komputerze. Charakteryzują się pozycją zgarbioną, co jest związane z pogłębieniem kifozy piersiowej.
Zaburzenia, które nie zostaną odpowiednio wcześnie wyleczone przyniosą wiele dolegliwości w wieku późniejszym, wtedy też ich korekcja będzie znacznie trudniejsza.
Długie siedzenie przed komputerem powoduje szereg skutków ubocznych, nie tylko u dorosłych ale również u dzieci i młodzieży ️
 
Wcześnie wykryte wady postawy można cofnąć poprzez stosowanie ćwiczeń korekcyjnych i zmianę nawyków dziecka 
W zdrowym ciele, zdrowy duch!”  Zdrowie jest dla nas najważniejsze, dlatego już od czerwca zapraszamy na bezpłatne badania postawy i rozwoju ruchowego dzieci! 

Doskonale wiemy, że aktywność fizyczna dzieci i młodzieży w dobie pandemii jest silnie zaniedbana, nauczanie zdalne, odwołane zajęcia sportowe, brak ruchu – to wszystko niesie za sobązereg skutków ubocznych…

Wilczek Alfa ma na to sposób!  W grupach 5-cio osobowych lub podczas indywidualnych treningów personalnych  motywuje Dzieci do ruchu poprzez zabawę i dobrany plan treningowy!

Dla Dzieci bardziej aktywnych i uprawiających sport wilczek Alfa proponuje zajęcia mające na celu rozwijanie już zdobytych umiejętności sportowych! 

Wzmocnimy najważniejsze partie ciała – by stanowiły dobry fundament do dalszej aktywności ruchowej
Poprawimy sprawność fizyczną!

Bądźcie czujni! Nasi terapeuci doskonale znają potrzeby Twojego dziecka, pozwól nam je zaktywizować tak, by nie miało problemów z:

  • kręgosłupem,
  • chodzeniem,
  •  otyłością,
  •  zdrowiem psychicznym.

Nie tylko Ty potrzebujesz rehabilitacji – ale również Twoje dziecko, dla którego obecna pandemia może mieć nieodwracalne skutki.
Zastanawialiście się kiedyś jak pandemia wpływa na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży? 
Coraz częściej trafiają do nas mali Pacjenci z problemami psychicznymi, w naszej placówce mamy wyspecjalizowanych psychoterapeutów, którzy pomogą Twojemu dziecku 
Nie warto zwlekać, czas szybko leci a mały problem, może stać się tym największym ….
Aktywność fizyczna to ważny element rozwoju u dziecka, obecna pandemia nie pozwala jednak na wiele ruchu, dzieci siedzą godzinami przed monitorem i w przerwach nie biegają po korytarzu z rówieśnikami.
Niestety niesie to za sobą nieodwracalne skutki, wady postawy, problemy ruchowe, otyłość, problemy psychiczne …
Możesz w porę zareagować aktywizując swoje dziecko! Jeśli nie masz pomysłu, zadzwoń do nas i umów wizytę – mamy na to sprawdzony sposób! 


Drodzy rodzice, czy wiecie, że…
Zniekształcenia kręgosłupa oraz wady stóp i kolan to najczęstszy problem zdrowotny wśród dzieci i młodzieży, wyprzedzający inne schorzenia (alergie, zaburzenia refrakcji i akomodacji oka, czy otyłość) – dotykają wg różnych źródeł od 50 do 60% uczniów. Rozwijają się podczas tzw. skoków wzrostowych (wiek 6-7 i 12-16 lat), gdy rozwój układu mięśniowego nie nadąża za szybkim wzrostem kości.
Nie czekajcie aż będzie za późno! Umówcie się na wizytę w AlfaSport, a nasza ekipa medyczna dokładnie zbada postawę Waszych pociech.